Patarimai kaip prižiūrėti naujus buities prietaisus


April 17, 2012

Būkime atviri: buities prietaisai nėra pigūs, ir jų keitimas dažnai prideda gerokų nuostolių, kuriems dauguma esant šiandieninei ekonominei situacijai nėra pasirengę. Prietaisams reikia skirti daugiau priežiūros, nei dauguma mano. Laimei, yra lengvas sprendimas: jei prižiūrėsite ir rūpinsitės savo prietaisais, naudosite juos metų metus. Kad iš savo prietaisų išspaustumėte viską, ką jie gali, mes parinkome keletą šios srities patarimų.

Nerūdijantysis plienas. Per pastaruosius keletą metų nerūdijantysis plienas tampa vis labiau populiarus dėl akivaizdžios priežasties: jis dailiai ir moderniai atrodo bei dera beveik bet kokioje aplinkoje. Tačiau jį valyti gali būti sudėtinga. Jei jau turite nerūdijančiojo plieno įrangos namie, galbūt pastebėjote, kad ant jos lieka nučiupinėjimo žymių arba žymių nuo vandens, taip pat ant jos matosi dulkės ir purvas. Rinkoje yra keletas tokių paviršių priežiūros produktų.

Šaldytuvai. Tinkamai šaldytuvų priežiūrai reikia ne tik išvalyti jų vidų ir išorę. Kad šaldytuvas tinkamai veiktų, nepamirškite išsiurbti šaldytuvo kompresoriaus ir spiralės skyrių.

Šaldikliai. Jei šaldiklį pastatysite tiesioginiuose saulės spinduliuose ar netoli kito šilumos šaltinio, šaldikliui teks dirbti didesniu pajėgumu, nei reikėtų, o tai gali sutrumpinti jo naudojimo laiką. Užtikrinkite, kad šaldiklis pastatytas atokiau nuo tiesioginio šilumos šaltinio ar saulėkaitos.

 

Vientiso dizaino elektrinės kaitlentės. Nesunku suprasti, kodėl vientiso dizaino stiklinės elektrinės kaitlentės per pastaruosius metus tapo tokios populiarios. Jos ne tik elegantiškai atrodo, tačiau gerokai lengviau valomos nei tradicinės įprastų degiklių kaitlentės. Vis dėlto, jei būsite neatsargūs, stiklines kaitlentes galite nesunkiai subraižyti ar įdaužti. Ant šių kaitlenčių verčiau nedėkite ketaus puodų ar kitų šiurkščiu paviršiumi pasižyminčių virtuvės rakandų, kadangi jie gali subraižyti paviršių ir apsunkinti prietaiso priežiūrą. Taip pat atsisakykite abrazyvinių valiklių, geriau prietaisą valykite specialiai tam skirtais valikliais.

Tradicinės kaitlentės. Jeigu esate pasirinkę tradicinę įprastų degiklių kaitlentę, nepamirškite jos dažnai valyti. Tai ypač svarbu dujiniams paviršiams, kur 90 procentų degiklių gedimų atsiranda dėl purvo purškikliuose. Jei neturite laiko ar nenorite degiklių valyti senu geru būdu – tepalais, pabandykite juos kelias valandas pamirkyti muiluotame vandenyje, o tada įmesti į indaplovę.

Orkaitės. Jeigu jūsų orkaitėje integruota savaiminio išsivalymo funkcija, norėdami išvalyti prietaisą vadovaukitės gamintojo nurodymais. Dauguma orkaičių savaime išvalomos kurį laiką orkaites veikiant ypač aukšta temperatūra, kuri bet kokius nuodėgulius paverčia lengvai nušluostomais pelenais. Kadangi paleidus valymo ciklą gali pasklisti šiek tiek dūmų, reikėtų palikti virtuvės langą šiek tiek pravirą, kad patalpa vėdintųsi.

Jeigu turite nuolat išsivalančią orkaitę, ji turėtų po kiekvieno naudojimo išsivalyti palaipsniui sudegindama bet kokius maisto likučius. Viską, ką jums reikia daryti – tiesiog kartkartėmis iššluostyti orkaitę.

Jeigu jūsų orkaitėje nėra savaiminio išsivalymo arba nuolatinio išsivalymo funkcijos, pasirinkite tinkamą orkaitės valiklį ir vadovaukitės nurodymais ant etiketės – rinkoje rasite keletą efektyvių valiklių. Tačiau atminkite: orkaičių su savaiminio išsivalymo ar nuolatinio išsivalymo funkcija negalima valyti putomis 

Indaplovės. Jeigu jūsų namuose vanduo yra kietas, suminkštinkite vandenį kokio nors tipo indaplovės druska. Jei to nedarysite, kietas vanduo gali pažeisti vidinius indaplovės komponentus. Kad tausotumėte indaplovę ir saugotumėte nuo susidėvėjimo be laiko, taip pat sutaupytumėte elektros energijos, geriau naudokite ją pilnai prikrovę.

Skalbyklės. Labai svarbu neperkrauti skalbyklės. Rizikuojate, kad rūbai nebus tinkamai išplauti, o prietaiso diržas didelėm apkrovom daug greičiau nei įprasta susidėvės.

Džiovyklės. Įprastas, bet labai svarbus patarimas: pašalinti pūkelius iš pūkelių filtro po kiekvieno džiovyklės naudojimo. Žinoma, kaip ir skalbyklių, džiovyklių negalima perkrauti – jei taip darysite, būgną varantis diržas susidėvės. Bet ne tik tai: ilgiau trunka išdžiovinti rūbus perkrautame būgne nei paleisti kelis ciklus įdėjus mažiau rūbų, todėl mažesnėmis apkrovomis sutaupysite elektros energijos.

Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos galite daryti norėdami palaikyti gerą buities prietaisų būklę, – juos reguliariai naudoti. Ilgai nenaudojamų prietaisų diržai ir tarpikliai išsausėja ir įtrūksta, dėl to gali tekti nemažai pakloti prietaiso remontui. Kad investicija prietaisui pilnai atsipirktų, prietaisus būtina prižiūrėti. Reguliariai juos valykite ir naudokite.

Priežiūros priemones galite įsigyti visose Avitelos tinklo parduotuvėse.