Patarimai kaip išsirinkti tinkamiausią šaldymo techniką


July 23, 2012

Vasara – metas kai mūsų soduose, šiltnamiuose ar mažuose balkono „darželiuose” uždera įvairios daržovės, uogos ir vaisiai. Tačiau kaip išsaugoti šias gėrybes iki žiemos. Geriausias būdas išlaikyti uogas ir daržoves šaldyti. Tačiau dažnai iškyla klausimas kaip geriausia tai atlikti, kokio šaldiklio tam reikia. Šiame straipsnyje pasidalinsiu patarimais kokį tinkamiausią šaldiklį rinktis ir į kokius techninius parametrus atkreipti dėmesį. 

Taigi, į kokius parametrus, funkcijas derėtų atkreipti dėmesį renkantis šaldiklį?

Visų pirma derėtų įvertinti savo porekius: ar esate šviežio maisto fanatikas, kuriam užtenka vietos šaldiklyje ledams ar šaldytų daržovių pakeliui pasidėti? Ar jūs turite didelę šeimą ir vietos šaldiklyje reikia tiek, kad šaldyto maisto pakaktų penkiolikos asmenų šeimai bei dviem šunims? O gal jūs turite daržą sodą ar tėvus kaime, kurie „aprūpina“ jus šaldytų atsargų visai žeimai. Kur naująjį prietaisą statysite, ar turite pakankamai vietos virtuvėje? Atsakius į šiuos pagrindinius klausimus, galima pradėti rinktis šaldiklio dydį.

Renkantis šaldiklo dydį, vertėtų įvertinti pačio prietaiso tipą. Jų būna dviejų tipų: horizantalių- dėžės tipo ir vertikalių( išvaizda panaši į šaldytuvą). Horizontalus šaldikliai paklausiausi nuosavų namų šeimininkų tarpe. Šio tipo šaldikliai talpiausi ir patgiausi laikant idelio gabarito produktus. Vertikalūs šaldikliai kompaktiškesni, šaldyti produktai talpinami stalčiuose. Jie itin patrauklūs tiems, kurie mėgsta atskirti šaldomus produktus, nelaikyti vienas šalia kito. Tokio tipo šaldikliuose viskas puikiai matosi prieš akis, produktus galima skirsyti į kiek norite stalčiukų: grybai, uogos, mėsa, daržovės, pusgaminiai, ledai, žuvis ir kt.. Vertikalaus tipo šaldikliai būna nuo 85 cm iki beveik 2 metrų aukščio.

Renkantis šaldiklį svarbu įvertinti prietaiso energetinę klasę, nes šaldiklis yra vienas iš nuolat veikiančių prietaisų ir kaip rodo užsienio apklausos vienas iš trijų daugiausiai elektros energijos suvartojančių prietaisų. Elektros energiją tausojančių prietaisų, kurių žemiausią energetinė klasė A, turime itin didelį asortimentą. Šiuo metu prekyboje turime net A+++ klasės horizontalųjį šaldiklį.

Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį ir į šaldikliuose esančias funkcijas:

1. Mėgstate ledinius gėrimus? Su integruotu ledo aparatu kai kuriuose šaldikliuose, beriančiu ledo kubelius tiesiai iš durelių, nebereikės karštą dieną gerti drungną gėrimą.

2. Norite sutaupyti laiko? „No frost“ sistema padės. Pamirškite varginačią šaldiklio atitirpinimo procedūrą.

3. Norite sutaupyti? Ieškokite šaldiklio su EKO režimu, kurio dėka šaldiklyje išlaikoma optimaliausia temperatūra: nei per šalta, nei per šilta, taip sutaupysite elektros energijos.

4. Norite šaldyti didelį kalakutą? Ieškokite šaldytuvo arba šaldiklio su padidintos talpos šaldymo stalčiumi.

5. Norite staigaus užšaldymo? Rinkitės šaldiklį su greito užšaldymo funkcija. Jos pagalba staigiai pasigaminsite mėgstamų naminių ledų ar pasiruošite pusgaminių.Taip pat tai itin patogi funkcija, kai norite vienu metu užšaldyti didelį kiekį produktų.

6. Norite kad vaikų gerklytės nesakudėtų nuo per didelio ledų kiekio? Ieškokite šaldiklio su užraktu nuo vaikų veiksmų.

7. Atkriepkite dėmesį į dizainą, stalčiukų ergonomiškumą, pvz. Yra šaldiklių turinčių specialius permatomus stalčiukus uogoms šaldyti

8. Šaldiklis su specialiu signalu, informuojančiu, kad palikote neuždarytas dureles, paglebės išvengti nuostolių.

9. LED ekranėlis šaldiklio išorėje leis pasirinkti norimą prietaiso temperatūrą.

10. Apšvietimas šaldiklio viduje leis surasti mėgiamų ledų prociją net ir tamsiausią naktį.

Kokios talpos šaldiklius šiandien siūlo gamintojai? Ar yra tokių gabaritų gaminių, kuriuos būtų patogu naudoti ir ne itin didelio ploto daugiabučių būstuose?

Šaldiklių talpa, tiek horizantalių, tiek vertikalių, yra nuo 100 iki 500 litrų naudingos talpos. Pirkėjams, gyvenantiems daugiabučiuose, patogiausi būtų vertikalieji šaldikliai, kurie būna įmontuojami(lengvai priderinsite prie jūsų interjero dizaino) ir laisvai pastatomi(jų spalvų mažiau, bet jie, atsižvelgiant į technologijas, yra pigesni). 85 cm aukščio šaldiklį be problemų galima paslėpti net po stalu.

Kuo skiriasi atskiri ir šaldytuvuose įmontuoti šaldikliai? 

Technologijų atžvilgiu jei nesiskiria niekuom, tik dažniausiai standartiniuose šaldytuvuose, šaldymų stalčių būna gerokai mažiau, iki 4 vnt..

Kokie yra šaldiklių, turinčių vadinamąją „no frost“ funkciją, privalumai ir trūkumai?

Pagrindinis šios šaldymo sistemos privalumas yra toks, kad ant šaldytuvo ir šaldiklio sienų nesusidaro šerkšnas, todėl šių šaldytuvų ir šaldiklių nereikės atitirpinti, net profilaktiškai. Produktai, esantys šaldymo įrenginyje su „no frost“ sistema, yra greičiau atšaldomi, o šaldiklyje užšaldomi. Reikia nepamiršti, kad tokio tipo šaldytuvuose maistą nerekomenduotina laikyti atviruose induose.

Kiek vidutiniškai kainuoja buitiniai šaldikliai?

Standartinio, vieno iš populiariausių 150 cm aukščio vertikalįjį šaldiklį su 6 stalčiais(1 iš jų padidntos talpos) galima įsigyti už 859 Lt, kompaktiškas 85 cm optimalus vertikalus šaldiklis kainuoja nuo 599 lt, na o horizontaliųjų(dėžės tipo) šaldiklių naujus modelius galima įsigyti net nuo 1099 lt.

Kokių rekomendacijų derėtų laikytis, eksploatuojant šiuos gaminius?

1. Laikyti juos pilnus, bet neperpildytus- taip šaldytuvas ir šaldiklis geriau palaiko šaltį. Jei produktų nėra galimybės prikrauti, tai į šaldytuvą dėkite indus su vandeniu, o į šaldiklį- ledo- bus ir nauda!

2. Šaldytuvus ir šaldiklius, neturinčius „no frost“ sistemos dera bent kartą per kelis mėnesius atlaidinti bei nuodugniai išvalyti. Šaldytuvus ir šaldiklius, turinčius „no frost“ taip pat reikėtų pravalyti“ sieneles, dureles. O būtinai garintuvą, aušinimo groteles. Dėl juose susikaupusių nešvarumų, šaldytuvas gali suvartoti net iki 20% daugiau elektros energijos.

3. Negalima dėti į šaldytuvą karštų daiktų.

4. Maisto produktus šaldytuve arba šaldiklyje laikykite uždaruose induose bei sandariuose pakuotėse, nes taip išvengsite nemalonaus kvapo ir taip pat sutaupys elektros energijos

5. Besiruošiant naudoti greito užšaldymo funkciją, ją įjungti reikėtų prieš laiką, t.y. besiruošiant eiti į parduotuvę ar prekybos centrą. Taip greičiau pasieksite norimą rezultatą ir sutaupysite elektros energijos.

Mėgaukitės šviežiomis daržovėmis ir uogomis ne tik vasarą, bet ir šaltais žiemos vakarais, kai taip norisi skanių, naminių daržovių ir uogų. 

Panašūs straipsniai