NAUJAS kompaktiškas NIKKOR 70-200 mm F/4G ED VR objektyvas


January 8, 2013

Naujasis AF-S NIKKOR 70–200 mm f/4G ED VR yra kompaktiškas, fiksuotos F4 diafragmos kintamo nuotolio objektyvas, skirtas naudoti su NIKON naujos kartos FX formato DSLR fotoaparatais. Visais atžvilgiais mažesnis nei jo kiek brangesnis „pusbrolis“ F2.8.

DPREVIEW atstovai PHOTO PLUS EXPO parodoje Niujorke gavo išskirtinę galimybę pačiupinėti prieš gamybinį naujojo 70–200 mm objektyvo pavyzdį. Buvo įvertintas naudojimosi patogumas, automatinio fokusavimo greitis ir 5 žingsnių (vadinamųjų „stopų“) vibracijų mažinimo sistemos našumas.

Pradedant nuo naudojimosi: pirmas dalykas, į ką atstovai atkreipė dėmesį paėmę naująjį objektyvą – koks jis mažytis lyginant su NIKON flagmano F2.8 variantu. Plonesnis, lengvesnis ir mažesnis visais matmenimis, naujasis 70–200 mm F4 yra genialiai portatyvus, bei – kalbant apie naudojimąsi – tiesiog idealus objektyvas kuriam nors NIKON mažesnių FX DSLR fotoaparatų, pavyzdžiui, D800/E arba neseniai pristatytam D600. Kai kas, ką lengva praleisti peržvelgiant specifikacijas – naujajame objektyve integruotas 67 mm filtro sriegis, o ne labiau įprastas kituose aukštos klasės NIKON kintamo dydžio objektyvuose 77 mm. Tai leido sukurti šiek tiek, bet pastebimai, plonesnį objektyvą nei NIKON AF-S NIKKOR 24–120 mm f/4G ED VR kintamo nuotolio objektyvas; lyginant su atitinkamu CANON modeliu, jis yra maždaug tokio paties dydžio, bet maždaug 90 g  sunkesnis. Oficialiai neskelbiama, kiek objektyvas atsparus vandeniui, tačiau aplink tvirtinimo bazę integruotas įprastas guminis tarpiklis, kuris veikia kaip apsauga nuo vandens ir dulkių tarp fotoaparato ir objektyvo. 

Fotografuojant D600, objektyvo fokusavimas beveik momentinis, o mastelio keitimas sklandus ir švelnus.  Kadangi visi objektyvo judesiai (fokusavimo ir mastelio keitimo) vidiniai, objektyvo matmenys nesikeičia. 

Kaip ir pastaruosiuose aukštos klasės NIKON objektyvuose AF-S NIKKOR 70–200 mm f/4G ED VR objektyvo elementas padengtas medžiaga, kuri sumažina vidinius atspindžius. Objektyvas nėra toks universalus prasto apšvietimo sąlygomis kaip jo „pusbrolis“, bet jame integruota patobulinta vibracijų mažinimo sistema, kuri – kaip tvirtina NIKON atstovai – turėtų leisti pasiekti iki 5 EV stabilizavimo, o tai atitinkamai leistų išgauti ryškius vaizdus prie tokio nedidelio užrakto greičio kaip 1/3 sek. esant 200 mm. Nors tai ir nepadeda išgauti geresnių vaizdų fiksuojant judančius objektus, tačiau turėtų gerokai išplėsti objektyvo funkcionalumą kraštutinėmis apšvietimo sąlygomis.

AF-S NIKKOR 70–200 mm f/4G ED VR pagrindinės savybės

  • Su FX formatu suderinamas 70–200 mm didelio židinio nuotolio objektyvas, leidžiantis nuolat pasiekti puikius vaizdavimo rezultatus tiek fotografuojant tolimus, tiek artimus vaizdus.  
  • Integruotas vibracijų mažinimo mechanizmas fotoaparatui užtikrina sujudinimo kompensavimą, kuris ekvivalentiškas penkių žingsnių užrakto greičio didinimui, kad galėtumėte įvairiausiomis situacijomis fotografuoti laikydami fotoaparatą rankose. 
  • Nano Crystal danga efektyviai apsaugo nuo vidinių atspindžių, kurie sukelia šešėlius ir atspindžius.
  • Silent Wave Motor (SWM) variklis leidžia išskirtinai tyliai automatiškai fokusuoti.
  • Yra du fokusavimo režimai: A/M (automatinis fokusavimas su rankinio fokusavimo galimybe) ir M (rankinis fokusavimas).
  • Fotografavimas mažais atstumais. Galimybė fokusuoti 1 m atstumu.
  • Objektyvas mažesnis ir lengvesnis nei ankstesnysis Nikon 70–200 mm objektyvas, tačiau vis tiek geba užtikrinti nepriekaištingą vaizdų kokybę, našumą ir bendrą kokybę, kurios ir galite tikėtis iš NIKKOR objektyvų.

Galima naudotis automatinio fokusavimo funkcija net tada, kai telekonverteris padidina priartinimą 2x ir naudojamas objektyvą uždėjus ant f/8 palaikančių D4, D800, D800E ar D600 fotoaparatų

Nuotraukų pavyzdžiai:

1 pavyzdys

 

Užrakto greitis

1/1600 sek.

Diafragma

f/4

Židinio nuotolis

200 mm

Ši veiksmo scena išskirtiniu detalumu užfiksuota naudojantis 200 mm didelio židinio nuotolio objektyvu esant f/4 diafragmai. Atkreipkite dėmesį, kaip efektyviai atkuriamos svarbiausios detalės. Kompaktiškas objektyvas itin tiks fotografams vertinantiems nuotykius ir aktyvią veiklą gamtoje.

2 pavyzdys

Užrakto greitis

1/20 sek.

Diafragma

f/4

Židinio nuotolis

200 mm

Dabar galite fotografuoti tokius vaizdus kaip šis be būtinybės naudoti trikojį nedideliu 1/20 sek. greičiu ir 200 mm židinio nuotoliu. Pajusite, kokia iš tiesų yra galinga naujausia vibracijos mažinimo technologija – iki maždaug 5EV žingsnių ir vis tiek detalu. Galite net laikydami fotoaparatą rankose užfiksuoti fantastiškus vaizdus.

3 pavyzdys

Užrakto greitis

1/60 sek.

Diafragma

f/4

Židinio nuotolis

175 mm

Išnaudokite nedidelio minimalaus fokusavimo atstumo privalumus – iki 1 m nuo objekto –  panaudodami fono suliejimo efektą, primenantį tą, kuris gaunasi fotografuojant iš arti. Būtina paminėti – spalvos atkuriamos išties natūraliai.

4 pavyzdys

Užrakto greitis

1/400 sek.

Diafragma

f/8

Židinio nuotolis

400 mm

Šiam vaizdui užfiksuoti reikėjo papildomo priartinimo pajėgumo, todėl  200 mm židinio nuotolis pasitelkus 2x telekonverterį praplėstas iki 400 mm. Diafragma nuo f/4 peršoko iki f/8, bet jūs vis tiek galite naudoti automatinio fokusavimo funkciją* – tuo negali pasigirti kitų fotoaparatų gamintojai.

*Fotografuojant D4, D800 serijos modeliais arba D600

 

AVITELOJE   NIKKOR objektyvą užsisakyti galite čia.

Šaltinis: www.nikon.com