Mažiausias ir lengviausias kada nors pagamintas viso kadro D-SLR Nikon D600


September 19, 2012

Nikon D600 leis keisti žaidimo taisykles entuziastingiems fotografams. Komplektuojamas su anksčiau profesionaliems fotoaparatams skirtu FX vaizdo jutikliu, neįtikėtinai lengvas Nikon D600 žymiai daugiau fotografų suteiks galimybę išbandyti viso kadro pranašumą ir fotografavimą perkelti į kitą lygmenį. Pasirinkus nuo tikrosios plačiakampės iki geriausios teleobjektyvo parinkties, šis fotoaparatas leis atrasti naujus fotografinio gylio ir detalių pasaulius, uždegs aistra fotografijai fiksuojant kalbančius už save gyvus vaizdus.

Jau nuo rugsėjo 24d. šį Nikon D600 fotoaparatą galite įsigyti Avitelos parduotuvėse ir www.avitela.lt

Nikon Europe produktų profesionalams vadovas Dirkas Jasperas (Dirk Jasper) teigė: „Esame sujaudinti dėl Nikon D600 galimybės FX modelius naudoti daugiau fotografų nei anksčiau. Šito laukė daugelis nuoširdžių entuziastų. Tai, jog naudojamos kai kurios mūsų profesionalių fotoaparatų naujausios technologijos, reiškia, jog šis fotoaparatas iš tiesų pakeis žaidimą savo segmente.“

Išskirtinis gylis ir detalės

Nikon naujai sukurtas 24,3 megapikselio FX-formato (viso kadro) CMOS jutiklis perteikia išskirtinius detalių ir atspalvių diapazono lygmenis, net ir esant prastam apšvietimui.

Pasirinkus nuo tikrosios plačiakampės iki geriausios teleobjektyvo parinkties, 14 bitų A/D konversijos ir puikaus signalo bei triukšmo santykio, galima fiksuoti nuostabios kokybės vaizdus esant mažam triukšmui ir plačiam dinaminiam diapazonui – parinkus netgi aukšto ISO jautrumo nuostatas.

Suteikus galimybę naudoti ISO 100–6400 diapazoną, išplečiamą iki 25 600 (tapatus) ir sumažinamą iki 50 (tapatus), galimybė fiksuoti esant prastam apšvietimui neįtikėtina. Fotoaparato išmaniosios triukšmo mažinimo sistemos valdo triukšmą taip, kad neprarandamos smulkios detalės ir galimas didelis lankstumas visomis apšvietimo sąlygomis: vaizdai yra ryškūs ir aiškūs, netgi esant aukštesnėms ISO nuostatoms.

EXPEED 3 vaizdo apdorojimas

Komplektuojant su tuo pačiu moderniu EXPEED 3 vaizdo apdorojimo procesoriumi, tokiu kaip Nikon pirmtakas D4, Nikon D600 užduotys su dideliu duomenų kiekiu yra lengvas darbas, neprarandamas greitis bei kokybė.

16 bitų vaizdų apdorojimas: sodresnės nei anksčiau spalvos ir atspalviai, perteikiant sklandžius perėjimus su gausybe detalių ir visus paletės tonus iki visiškai balto, netgi fotografuojant JPEG formatu.

Ypač jautri automatinio fokusavimo sistema

Nikon D600 suteikia galimybę kaip galima geriausiai užfiksuoti objektą esant bet kokiam apšvietimui, visa tai dėl Nikon Multi-CAM4800 39 taškų AF sistemos, pagerinančios AF jautrumą ir panaudotos iš pirmtako D4.

Suderinamas su objektyvais iki f/8 bendros atvirosios diafragmos ir jautrumo iki -1 EV (ISO 100, 20 °C / 68 °F), todėl aštrius kadrus galima fiksuoti netgi esant iššūkį reikalaujančioms įveikti apšvietimo sąlygoms. Daugybė AF režimų, pvz., dinaminės srities AF ir 3D sekimo, išlaiko fokusavimą net ties mažiausiais objektais, kad ir kokie nenuspėjami judesiai bebūtų.

Transliacinės kokybės vaizdo įrašai

Remiantis technologija, kaip Nikon pripažinto D800, Nikon D600 kelių sričių D filmo funkcija leidžia išnaudoti lankstumą, kurio taip reikia norintiems filmuoti fotografams. Galima rinktis iš įvairių filmų programų, visapusiško kadrų greičio ir patogių pasirinktinių valdiklių įvairovės, tai leidžia visiškai kontroliuoti tiesioginę peržiūrą filmuojant bei sujungiant, ir užtikrinti, kad didelio formato filmavimas vyktų kuo geriau.

Kadrų dažniai: viso HD (1080 piks.) filmus galima filmuoti 30, 25 ir 24 pikselių skyra su 60, 50 ir 25 pikselių parinktimis 720 pikselių skyra; viso HD filmo klipai gali būti iki maždaug 29 minučių 59 sekundžių ilgio.

Kelių sričių režimas: galima filmuoti viso HD (1080 pikselių) filmus FX ir DX formatais, sudaromos išskirtinės išraiškos laisvės galimybės.

Ypač tikslus garso valdymas: naudojant Nikon D600, filmų garsas bus toks tikslus tarsi realiai. Mikrofono jungtis leidžia naudoti išorinį stereomikrofoną, padėsiantį įrašyti aiškų garsą, taip pat yra garso jungtis išorinėms ausinėms.

Nesuglaudinta HDMI išvestis: Nikon D600 suteikia galimybę į išorinius įrašymo įrenginius išvesti nesuglaudintą tiesioginį garso srautą 1080p formatu, o išvestis automatiškai bus nustatyta ties 1080i, jei būtų aptikta, kad naudojamas išorinis ekranas. Nesuglaudinti duomenys išvedami nustatytu vaizdo dydžiu ir kadrų greičiu, juose nėra informacijos perdengimo, jie vienu metu gali būti rodomi fotoaparato TFT ekrane.

Patobulintas scenos atpažinimas 2016 pikselių RGB jutikliu

Nikon D600 patobulintoje scenos atpažinimo sistemoje dabar yra naujai sukurtas 2016 pikselių RGB matavimo jutiklis, kruopščiai analizuojantis kiekvieną sceną išskirtiniam tikslumui užtikrinti. Juo galima neįtikėtinu tikslumu nustatyti žmonių veidus optiniame vaizdo ieškiklyje ir atpažinti scenos spalvas bei ryškumą precedento neturinčiu tikslumu.

Šio lygio detali scenos taip pat naudojama tikslesniam automatiniam fokusavimui, o automatinė ekspozicija ir i-TTL blykstės ekspozicija lemia įvairias kompozicijos ir apšvietimo situacijas. Pavyzdžiui, 3D objektų sekimas ypač pagerėjo fotografuojant mažesnius objektus.

Įdiegiant Nikon pripažintą Multi-CAM 4800FX AF sistemą su atskirai pasirenkamais arba nustatomais 9, 21 ir 39 taškų aprėpties nustatymais, automatinio fokusavimo jutiklio modulis ir algoritmai buvo perkurti siekiant stipriai pagerinti vaizdo gavimo jautrumo galimybes, kad būtų galima suderinti su bendra diafragma iki f/8 esant aptikimui iki -1 EV (ISO 100, 20 °C (68 °F).

Dabar galimas supaprastintas AF, pvz., AF-A, AF-S ir AF-C, sričių režimo pasirinkimas, nenusukant akių nuo vaizdo ieškiklio.

Viso kadro judumas

Neįtikėtinai lengvas Nikon D600 yra Nikon pirmasis viso kadro fotoaparatas, pagerinsiantis tokią kompaktišką konstrukciją. Sujungus pažangias parinktis vaizdui perduoti, galima laisvai fiksuoti ir dalytis visa perspektyva iš bet kurios vietos.

Kompaktiškas, lengvas ir patvarus: sukurtas naudoti sudėtingomis sąlygomis, Nikon D600 gaminamas su magnio lydinio viršutine dalimi ir galiniais dangteliais bei sveria vos 760 g (be akumuliatoriaus). Kaip ir Nikon profesionalus D800 SLR, jis yra apsaugotas nuo oro sąlygų, užtikrinamas geresnis atsparumas drėgmei ir dulkėms.

Veiksmingas energijos valdymas: perdirbus D800 schemas dabar galima fotografuoti maždaug 900 kadrų arba filmuoti maždaug 60 minučių filmo tiesioginės peržiūros vaizdo. Viskas įkraunama vienu įkraunamu ličio jonų akumuliatoriumi EN-EL15.

Atminties laikmena: didelio greičio du SD kortelės lizdai palaiko SDXC ir UHS-I atminties korteles.

Duomenų perkėlimas: Nikon D600 leidžia greitai perkelti duomenis naudojant didelio greičio USB bei perkelti belaidžiu būdu vaizdus naudojant pasirenkamai įsigyjamą WU-1b mob. adapterį.

Jautrus ir intuityvus

Pagaminto uždegti aistrą fotografijai bet kurioje situacijoje, Nikon D600 greito atsako, patikimo veikimo charakteristikos ir patogiai išdėstyti mygtukai bei valdikliai leidžia tolygiai, patogiai naudoti ir lanksčiai, greitai reaguoti į netgi netikėto fotografavimo galimybes.

Greitas atsakas: paleidžiamas per maždaug 0,13 sekundės, užrakto atleidimo laiko vėlavimas sumažinamas iki maždaug 0,052 sekundės, esant nepertraukiamo fotografavimo maždaug 5,5 fps greičiu galimybei FX ir DX formatu.

Itin tikslus ir itin patvarus užraktas: užrakto mechanizmas buvo išbandytas daugiau kaip 150 000 atleidimo ciklų, kad būtų patvirtintas jo patvarumas ir tikslumas. Pasižymi 1/4000–30 sek. greičio diapazonu; gaminamas su išmaniu, savidiagnostikos užrakto atleidimo ekranu ir persukimo mechanizmu, sukurtas taip, kad mažintų energijos poreikius, kai užraktas ilgesnį laiką yra pakeltas filmuojant.

Tikslumas 8 cm (3,2 col.), maždaug 921 000 taškų, plačiakampis LCD ekranas su automatiniu ekrano šviesumo valdymu: atkuriamas ryškus, aiškus vaizdas daug platesne spalvų atkūrimo geba. LCD ryškumas automatiškai sureguliuojamas pagal žiūrėjimo aplinką.

Stiklo prizmės optinis vaizdo ieškiklis: su maždaug 100 proc. kadro aprėptimi ir 0,7 karto didinimu (50 mm f/1,4 objektyvas iki begalybės, -1,0 m⁻¹).

Dviejų ašių elektroninis virtualusis horizontas: galima tiksliai patvirtinti fotografavimo lygį, LCD ekrane arba vaizdo ieškiklyje patikrinti fotoaparato padėtį horizontalios plokštumos atžvilgiu ir jo aprėptį (priekinį arba galinį pasukimą).

Didesnis ergonomiškumas: mygtukai ir ratukai strategiškai išdėstyti sklandžiai valdyti. Pagerinta prieiga prie užrakto atleidimo mygtuko, todėl jūsų smilius gali ilgesnį laiką būti patogiai uždėtas, o specialiai skirtu filmavimo mygtuku akimirksniu pradėsite filmuoti. Be to, fotoaparate yra ISO, baltos spalvos balanso, vaizdo kokybės ir serijinio fotografavimo mygtukai.

Fotoaparato kūrybiniai įrankiai

Daugybė kūrybiškų ir praktiškų fotoaparato įrankių, tokių kaip HDR ir filtrų efektai, padeda išnaudoti kiekvieną fotografavimo galimybę ir paprastai, tobulai perteikti vaizdus.

Fotografavimas laiko intervalais: fotografavimas intervalų laikmačiu leidžia iš anksto nustatytais intervalais įjungti užraktą. Fotografuojant laiko intervalais vaizdai išsaugomi kaip filmų failai, taip suteikiant galimybę lėtą veiksmą peržiūrėti atkuriant greitai, parinkus atkūrimo greitį, kuris 24–36 000 kartus didesnis nei įprastai.

HDR (didelis dinaminis diapazonas): fotografuojamas vienas per ilgo ir vienas per trumpo eksponavimo kadras, vieną kartą atleidžiant užraktą. Diapazoną galima paplatinti iki 3 EV skirtingai išvaizdai, visapusiškam sodrumui ir atspalvių gradacijai, o dviejų ekspozicijų sandūros kontūro sklandumą galima pakoreguoti, kad atrodytų natūraliau.

Aktyvusis „D-Lighting“: Nikon aktyvusis „D-Lighting“ automatiškai išlaiko detales tiek tamsiose, tiek šviesiose vietose, perteikiant stulbinančius vaizdus su natūraliu kontrastu, kai fotografuojama didelio kontrasto situacijose.

Nuotraukų valdikliai: jais galite sau pritaikyti nuotraukų ir vaizdo įrašų vaizdą, reguliuodami aštrumo, sodrumo ir atspalvio parametrus. Galima tiesiogiai pasiekti per tam skirtą mygtuką.

Scenos režimai: 19 scenos režimų optimizuoja nustatymus, pvz., užrakto greitį, ISO ir diafragmą, kad kaskart būtų išgauti geriausi rezultatai. Idealus būdas greitai fiksuoti puikius kadrus.

Fotoaparato redagavimo meniu: juose yra daugybė naudingų funkcijų, įskaitant parinktis, skirtas raudonų akių efektui ir spalvos balansui ištaisyti, taip pat „D-lighting“, RAW apdorojimo ir dydžio keitimo parinktys. Filtrų efektai: „Skylight“, kryžminio ekrano, miniatiūrų, spalvos struktūros, spalvos eskizo ir atrankinės spalvos. Greitojo retušavimo parinktys apima iškraipymo, perspektyvos valdymo, ištiesinimo ir 180 laipsnių matymo kampo objektyvo parinktis. Be to, yra filmo redagavimo funkcija, leidžianti projektuoti filmų klipų pradžios ir pabaigos taškus, siekiant juos išsaugoti efektyviau.

Priedai

Papildomas akumuliatorių blokas MB-D14 (įsigyjamas pasirinktinai): apima įvairius akumuliatorius, įskaitant AA dydžio įvairių tipų baterijas ir Nikon įkraunamą ličio jonų akumuliatorių EN-EL15 (žr. techninius duomenis). MB-D14 turi savo užrakto atleidimo mygtuką ir komandų ratukus, leidžiančius patogiau komponuoti fotografuojant vertikaliai.

Kūrybingo apšvietimo sistema (CLS): suderinamas su Nikon kūrybingo apšvietimo sistema, Nikon D600 palaiko galimybę naudoti galingus ir universalius „iTTL Speedlight“ blykstės įrenginius, pvz., profesionalų SB-910 arba paprastai naudojamą SB-700.

WU-1b mob. adapteris (įsigyjamas pasirinktinai): Nikon belaidžio ryšio su mobiliaisiais prietaisais adapteris leidžia vaizdus perkelti tiesiogiai į bet kurį išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį, taip pat leidžia fotoaparatą valdyti nuotoliniu būdu per išmanųjį įrenginį. Puikus būdas paprastai dalytis aukštos kokybės vaizdais, peržiūrėti kadrus didesniame ekrane ir eksperimentuoti su viso kadro autoportretais.

Capture NX 2 (pasirenkamas). Greitas, galingas ir kūrybiškas vaizdų apdorojimas: Nikon D600 24,3 megapikselio efektyviajai vaizdo apdorojimo galiai sukurti – naujausias CAPTURE NX 2 yra greitesnis nei anksčiau ir suderinamas su 64 bitais.

Camera Control Pro (pasirenkamas). Universalūs nuotoliniai fotoaparato valdikliai: programinė įranga siūlo daugybę patobulinimų, kad Nikon D600 tiesioginė peržiūra vyktų išskirtinai be trikdžių. Be ekspozicijos režimo valdymo, užrakto greičio ir diafragmos yra kūrybinių valdiklių, kuriais galima nuotoliniu būdu pradėti ir sustabdyti filmavimą, perjungti nuotraukų ir filmų tiesioginę peržiūrą.

ViewNX 2 (pristatoma). Naršykite, redaguokite, bendrinkite ir atlikite kitus veiksmus: ši pridedama universali programinė įranga turi paprastą naudoti sąsają ir daugybę redagavimo funkcijų, įskaitant pagrindinį RAW failų ir D filmų redagavimą. Sklandžiai integruojama su Nikon nuotraukų bendrinimo ir laikymo paslauga „my Picturetown“.

 

Šaltinis: http://www.nikon.lt/

Panašūs straipsniai