Išleisdama naująjį XPERIA S, SONY siekia išsikovoti vietą aukštos klasės išmaniųjų telefonų rinkoje


April 30, 2012

Po skilimo su ERICSSON praėjusiais metais SONY gamina išmaniuosius telefonus, žymėdama savo prekės ženklu. Jos naujajai linijai, NXT serijai – bent jau kol kas – buvo paliktas XPERIA pavadinimas iš senųjų SONY ERICSSON laikų, ir dabar pranešama apie grupės naujųjų XPERIA išleidimą į rinką. Pirmasis prekyboje pasirodė SONY XPERIA S – savotiška „balta varna“, išsiskirianti puikiomis savybėmis, bet taip pat liūdinanti keletu labai erzinančių trūkumų.

Ko gero, šauniausia šio išmaniojo telefono savybė – ekranas. Jis yra 4,3 colių dydžio, tai reiškia – idealiai tinka peržiūrėti vaizdo įrašus, skaityti tekstą ar naršyti po žiniatinklį. Vis dėlto XPERIA S išskirtinumas yra ekrano raiška. Nepralenkiamas garantuojamų 1 280 x 720 pikselių skaičius nubrėžia naują standartą ANDROID bazės išmaniesiems telefonams, ir, kiek mums žinoma, nei vienas gamintojas negali konkuruoti su XPERIA S šiuo aspektu. Pridėjus SONY technologiją MOBILE BRAVIA ENGINE, galima džiaugtis tuo, ką SONY vadina „reality display“, t. y., realiojo laiko ekranu.

Toks aiškus, detalus, ryškių kontūrų ekranas ypač tinka naršyti po žiniatinklį – per visą ekraną nusidriekę puslapiai atrodo tiesiog fantastiškai. Žinoma, mažyčiu šriftu parašytą tekstą vis tiek vargiai suskaitysite, bet liksite nustebinti, kiek daug ko ir kiek dažnai galėsite skaityti. Šiek tiek suerzino žiūrėjimo kampas, dėl kurio ekrano vaizdas nėra gerai matomas iš šono, bet, ko gero, tiesiog ėmėme ieškoti, prie ko prisikabinti, vertindami iš tiesų stulbinančią aparatinę įrangą.

Naujovė, kuri mums pasirodė nereikalinga – telefono apačioje įtaisyta horizontali permatoma juosta. Ties ja integruoti ANDROID pradinio puslapio, grįžimo ir meniu funkciniai mygtukai. Juosta nėra jutiklinė, todėl norėdami suaktyvinti minėtas funkcijas turėsite nusitaikyti bakstelėti į jutiklinius taškus virš juostos.

Nors jie ir labai mažyčiai, nesuprantama, kodėl nebūtų pakakę apsistoti ties pačių piktogramų lietimu, negana to, šių taškų jautrumas nėra pakankamai geras. Juosta švyti pateikdama perspėjimus (ši savybė jus arba sužavės, arba suerzins; mums ji nepatiko), be to, joje integruota antena.

Ši juosta taip pat prideda porą milimetrų prie bendro XPERIA S dydžio, todėl telefonas atrodo dar labiau ištįsęs – 128 mm aukščio. Kadangi telefono plotis yra 64 mm, o storis 10,6 mm, jis gali netilpti į kišenę ir gali būti per didelis kai kurioms rankoms – tokiu atveju sunku pasiekti telefono funkcijas viena ranka. Be to, prietaisas gana sunkus – 144 g.

Yra dar vienas korpuso dizaino trūkumas. Mums patiko kvadrato formos išvaizda: suapvalinti kampai – labai dažnas dizaino sprendimas, todėl kampuota išvaizda atrodo išskirtinai. Vis dėlto erzina šiek tiek išgaubta nugarėlė. Prietaisas nuo to netampa patogesnis suimti, bet padėjus ant stalo vis suvirpa bakstelėjus ekraną. Žinoma, tai mažytis trūkumas, bet vis dėlto vienas priekaištas dizainui, į kurį SONY įdėjo tiek pastangų.

Čia verta paminėti, kad į SONY XPERIA S dedama „microSIM“ kortelė. Šios kortelės dar nėra labai plačiai paplitusios, nors ir, manome, laikui einant turėtų išpopuliarėti. Vis dėlto, jei turite standartinio dydžio SIM, jums šią kortelę teks pasikeisti.

Nors ir SONY sužavėjo savo ekranu, nuliūdino gamintojų sprendimas dėl akumuliatoriaus ir atminties. SONY į XPERIA S integravo 1 750 mAh akumuliatorių – tiek galios visai pakanka išmaniojo telefono akumuliatoriui, bet akumuliatorius nedžiugina patvarumu procesoriui ir ekranui daugiau veikiant. XPERIA S atlaikė visą darbo dieną, bet vėlų pavakarį ar vakare jį jau reikėjo įkrauti. Šiuo telefonu klausėmės muzikos, nemažai naudojomės „Wi-Fi“ ar 3D siųsti duomenis, tad jeigu jūs telefonu naudojatės ekonomiškiau, jis laikys ilgiau. Vis dėlto kasdieniai įkrovimai gali padidinti jūsų išlaidas sąskaitoms už elektrą.

Būtinybė kasdien įkrauti išmaniuosius telefonus yra gana dažna, ir mūsų nusiskundimai akumuliatoriumi nebūtų tokie dideli, jei ne akumuliatoriaus įtaisymo klausimas. Nuėmę telefono nugarėlę pamatysite, kad akumuliatorius paslėptas už plastikinės bazės. Prie jo neprieisite. Taigi, ir negalėsite išjungti prietaiso ištraukdami akumuliatorių. To, žinoma, dažnai neprireikia daryti, tačiau tam tikrais atvejais būtina.

Skirtingai nei PANASONIC ELUGA atveju, šis užsandarintas akumuliatorius nepaverčia prietaiso atspariu vandeniui, ir kadangi kai kuriems „iPhone“ naudotojams kilo problemų dėl sandaraus akumuliatorių elemento, tikėtina, kad ir XPERIA naudotojai gali susidurti su analogiškomis problemomis.

Negana to, gali kilti rimtų problemų dėl atminties. SONY gamintojai į XPERIA S integravo didžiulę 32 GB atmintį. Vis dėlto patikrinę visiškai šviežią, ką tik išpakuotą telefoną pastebėjome, kad liko 25 GB laisvos atminties. Kadangi telefone nėra „microSD“ kortelės angos – tai viskas, ką jus galite turėti. Net negalime įsivaizduoti, kodėl SONY tokiu būdu pakirpo naudotojams sparnus. Kita vertus, įvertinant, jog dauguma „iPhone“ naudotojų turi tenkintis 16 GB ar net, senesniuose modeliuose, 8 GB, šie 32 GB daugumą turėtų visiškai tenkinti.

Palaidoję naudotojų galimybes praplėsti 32 GB atmintį, SONY kompensavo šį trūkumą programinės įrangos, įdiegtos į XPERIA S, gausa. Telefone rasite daug multimedijos programinės įrangos, įskaitant pačių SONY kurtas neribotas muzikos ir vaizdo įrašų parduotuves, nuotolinį SONY TV valdiklį ir dar „McAfee“ antivirusinę programą. Telefonas yra sertifikuotas PLAYSTATION, taigi, turėsite ir plačias žaidimų įsigijimo galimybes.

Mums patiko, kad į XPERIA S integruota HDMI jungtis (kitaip nei USB jungtis, ji apsaugota atvožiamu dangteliu, kurį sunkoka atidaryti), taip pat nudžiugino, kad į dėžutę SONY įdėjo kabelį. Šaunu matyti, jog integruotos ir DLNA ir NEAR FIELD COMMUNICATIONS ryšių funkcijos, taip pat ir ANT+. Tai naujausias belaidis standartas, taikomas daugybėje sveikatingumo priemonių, skirtų, pavyzdžiui, stebėti širdies ritmą ar skaičiuoti greitį / sukimosi dažnį dviračiuose, ir labai retai sutinkamas išmaniuosiuose telefonuose. Dėl to XPERIA S idealiai tiks aktyviems asmenims, vertinantiems sveikatingumo programas.

Nereikia pamiršti ir 12 megapikselių kameros. Ja užfiksuojami detalūs, aiškių kontūrų vaizdai esant geram apšvietimui, tačiau to nepavyksta esant prastesnėms fotografavimo sąlygoms. Nesame tikri, ar iš viso kameroms reikia 16 kartų skaitmeninio priartinimo. Skaitmeninis priartinimas vis tiek nėra pakankamai efektyvus, ir toks išpūstas priartinimas tik dar labiau sustiprina šį įspūdį.

Kaip vertinti SONY XPERIA, dilema. Yra labai patrauklių savybių – ekranas, didelė vidinė talpa, korpuso dizainas, be abejo, patiksiantis kai kuriems naudotojams, PALYSTATION sertifikatas, DLNA, NFC, ANT+ bei 12 megapikselių kamera. Vis dėlto yra ir liūdinančių dalykų, ypač neišimamas akumuliatorius bei galimybės praplėsti atmintį nebuvimas. Kiek svarbu vieni ir kiti dalykai – labai individualu. Daugybę naudotojų šie trūkumai privers ieškoti alternatyvų, bet milijonams jų pritvirtintas akumuliatorius ir neišplečiama atmintis nebus svarbūs dalykai.

Tinklas: HSPA 850/900/1900/2100, GSM 850/900/1800/1900

Procesorius: dviejų šerdžių, 1,5 Ghz QUALCOMM MSM8260

Atmintis: 32 GB naudotojo atmintis

Atminties praplėtimo galimybės: nėra

Ekranas: 4,3 col., 1 280 x 720

Pagrindinė kamera: 12 megapikselių

Priekinė kamera: 1,3 megapikselių

Wi-Fi: taip

GPS: taip

FM radijas: taip

Akumuliatorius: 1750 mAh

Dydis: 128 x 64 x 10,6 mm

Svoris: 144 g

Operacinė sistema: ANDROID 3.2

Privalumai:

Idealiai naršyti žiniatinklyje ir peržiūrėti medijų turinį tinkančio didžiulio ekrano bei greito, pajėgaus procesoriaus derinys.

Trūkumai:

Nuvilia galimybės praplėsti atmintį stoka ir nepasiekiamas akumuliatorius.

Verdiktas

SONY XPERIA S nėra tobulas, bet suteikiantis daug galimybių ir džiuginantis funkcionalumu telefonas. Kai kuriuos nuvils tai, jog jame nėra „microSD“ kortelės angos, tačiau bendrosios 32 GB talpos daugumai naudotojų bus per akis. Jeigu norite dailaus dizaino, daug galimybių turinčio išmaniojo telefono, bet nenorite rinktis iš APPLE, XPERIA S gali būti geras pasirinkimas.

Gamintojas: SONY

Kaina Avitelos parduotuvėse 1750.00 Lt 

Daugiau informacijos ir tikslias technines charakteristikas rasite www.avitela.lt

 

 

 

Panašūs straipsniai