iPad su RETINA ekranu – tiesiog stulbinantis ir dvigubai greitesnis


November 27, 2012

Kvapą gniaužiantis RETINA ekranas perteikia daugiau nei mato jūsų akys

iPad RETINA ekrane viskas detalu ir realistiška – tekstas itin aiškus, spalvos gyvybingos, nuotraukos ir vaizdo įrašai sodrūs ir su smulkiausiomis detalėmis. Visa tai dėl 3,1 mln. pikselių. Tai geriausias mobilių prietaisų ekranas.

Susitelkta ties dideliais dalykais, bet nepraleistos detalės

Svarbiausias dalykas šiame iPad yra ekranas. Kuriant šį iPad RETINA ekraną užsibrėžta ne tiesiog sukurti geriausią iPad ekraną, bet geriausią mobiliojo prietaiso ekraną. Sukurti ekraną, viršijantį 3 milijonus pikselių – jau savaime žygdarbis, tačiau nueita dar toliau: sukurta kamera, kuria galima fiksuoti tokius pat įspūdingus vaizdus, kokie matomi ekrane, o pats iPad korpusas yra toks plonas ir lengvas, kad visais šiais pikseliais galėsite mėgautis, kur tik nukeliausite – atrodydami stilingai.

Revoliucinės technologijos revoliuciniam ekranui

Kad būtų galima sukurti 2048 x 1536 pikselių raiškos ekraną, reikėjo viską daryti iš esmės kitaip. Kiekvieną ekrano pikselį veikia daug signalų, nurodančių, kada užsidegti. Tačiau kai yra labai daug pikselių ir labai daug signalų vienoje plokštumoje, signalai susikerta ir kokybė nukenčia. Norėdami užtikrinti, kad iPad viskas būtų krištolo aiškumo, APPLE inžinieriai iškėlė pikselius į kitą plokštumą, atskirdami juos nuo signalų. Ši technologija revoliucinė – kaip ir pats iPad.  

Geriausiam mobiliojo prietaiso ekranui tinkanti kamera

Megapikseliai labai svarbu, tačiau nuotraukų kokybę nulemia ir kiti dalykai, pavyzdžiui, kameros optika, vaizdo signalų procesorius ir programinė įranga. Kad gautumėte kiek įmanoma geresnius vaizdus, iSight kamera pasitelkia pažangią optiką. Dėl ƒ/2.4 diafragmos bei penkių elementų objektyvo ji efektyviai pagauna šviesą ir leidžia užfiksuoti bendrai detalesnius bei ryškesnius vaizdus.  Na, o hibridinis infraraudonųjų spindulių filtras – toks, koks įprastai montuojamas į SLR fotoaparatus – neįleidžia žalingų infraraudonųjų spindulių, kad spalvos būtų tikslios ir tolygios.

Daugiau nei 3 mln. pikselių, mažiau nei pusės colio pločio

Nors ir šiame iPad integruota tiek galingų technologijų, jis vis tiek neįtikėtinai plonas ir lengvas. Nuo A6X lusto iki RETINA ekrano – viskas sukurta siekiant kuo didesnio našumo ir kuo mažesnių matmenų. Taigi, jis tėra 0,37 colio storio ir sveria mažiau nei 0,7 kg, todėl ne tik pajėgus, bet ir portatyvus.

Išskirtinis prietaisas iš vienos aliuminio plokštės

iPad yra plonas, dailus ir sukurtas tvarkyti reikalus kelyje – didele dalimi dėl vientiso aliuminio korpuso. Suliejus daug dalių į vieną, viskas tapo mažiau sudėtinga ir daug tiksliau. Rezultatas – iPad yra pakankamai plonas, lengvas ir tvirtas jūsų aktyviam gyvenimo būdui.

Lighting jungtis

Lightning jungtis yra ne tik 80 procentų mažesnė nei 30 kaiščių jungtis, tačiau ir abipusė bei ženkliai patvaresnė.

Galingas A6X lustas – didžiuliam greičiui

iPad viduje integruotas A6X lustas yra dukart spartesnis nei ankstesnės kartos lustas A5X, taip pat dvigubai pagerina grafikos našumą, nors ir daug neeikvodamas akumuliatoriaus energijos. Tai reiškia, kad net pačios pažangiausios programėlės veiks sklandžiai, bus greito atsako ir neįtikėtinai realistiškos.  

Nuostabus tikrąja to žodžio prasme

Paimkite iPad su RETINA ekranu į rankas, ir pajusite jo vertę: jūs faktiškai liečiate nuotraukas, skaitote knygą ar grojate pianinu. Niekas neskiria jūsų ir jūsų mėgstamo turinio, Taip yra todėl, kad esminiai iPad elementai – ekranas, kameros, belaidžiai ryšiai – apjungti kuo geriau veikti kartu, kad jūsų patirtis būtų kuo sklandesnė. Jūsų iPad galės atlikti daug daugiau, nei galite įsivaizduoti.

Geriausias ekranas mobiliajame prietaise

Viskas, ką darote savuoju iPad, darote per didelį, dailų ekraną, todėl kuo ekranas geresnis, tuo naudojimasis iPad malonesnis. iPad RETINA ekranas pasižymi 2048 x 1536 raiška, turtingomis spalvomis ir kvapą gniaužiančiais 3,1 mln. pikselių. Tai net keturis kartus daugiau nei antros kartos iPad ir milijonu daugiau nei raiškiajame televizoriuje. Šie pikseliai taip arti greta kito, kad plika akimi žiūrint iš įprasto atstumo nėra matomi. Kadangi nematote atskirų pikselių, matote bendrą vaizdą, tekstą ar žaidimą – taip gerai, kaip niekada anksčiau.

Dukart greitesnis, dukart geresnės grafikos

Naujasis iPad viduje integruotas A6X lustas šiuo metu yra pats pajėgiausias lustas mobiliuosiuose prietaisuose. Jis užtikrina dvigubai didesnį centrinio procesoriaus pajėgumą ir dvigubai geresnę grafiką nei A5X, todėl iPad dar greitesnis ir netgi geresnio atsako. Puikiame RETINA ekrane programos paleidžiamos greitai ir gerai, reiklūs grafikai žaidimai sklandūs ir realistiški. Na, o dėl pagerinto vaizdo signalų apdorojimo A6X luste 5 megapikselių iSight kamera užfiksuotos nuotraukos ir vaizdo įrašai detalesni ir ryškūs kaip ir RETINA ekranas.

10 valandų akumuliatoriaus veikimas

iPad pasižymi 3,1 mln. pikselių RETINA ekranu, ištobulintu procesoriumi bei grafika. Kiek nuo to nukenčia akumuliatoriaus pajėgumas? Beveik nenukenčia – vis tiek turite iki 10 valandų skaitymui, žiūrėjimui, grojimui, rašymui ar įvairiausių dalykų kūrimui.

Integruotos programėlės

Vos tik išpakuotas iPad pasiruošęs daug nuveikti, todėl iš karto galite planuoti nuotykius:  filmuokite 1080p HD kokybe, žiūrėkite žiniatinklio transliacijas arba filmus, skaitykite bestselerius arba žurnalus, pasitikrinkite paštą, siųskite žinutes arba bendraukite akis į akį per FaceTime kamerą – tiesiog nustebsite, kiek daug ko iš karto galite atlikti.

Pasilabinkite per naują FaceTime HD kamerą

FaceTime kamera leidžia pasikalbėti žiūrint vienas į kitą – net jeigu jus skiria mylios. Naudodamiesi Wi-Fi galite inicijuoti vaizdo pokalbius, taigi net jei turite savų reikalų ir neužsisėdite namie, neprarasite galimybės pabendrauti su draugais ar šeima. Naujoji FaceTime HD kamera perteiks geresnį jūsų ir jūsų aplinkos vaizdą, taip pat galite naudoti ją kurti autoportretus ar nufilmuoti save 720p HD kokybe.

Filmavimas pilna raiška

Gyvenimas kupinas siurprizų: sėdite sau ramiai ir laukdami traukinio skaitote naująjį  bestselerį, o tada perone pastebite talentingą atlikėją arba įsitaisę ant sofos naršote žiniatinklyje, kai link jūsų parlekia šuo su dukrelės sijonėliu. Naująja iSight kamera galėsite įamžinti visus nenuspėjamus, nuostabius ir  smagius momentus. Žinoma, ne mažesne kaip 1080p raiška ir dėl automatinio vaizdo stabilizavimo be erzinančio kratymo – o tai ypač svarbu, kai jūsų rankos trūkčioja nuo juoko.

Fotografavimas 5 megapikselių raiška

5 megapikselių iSight kameroje integruotas iš galo apšviestas jutiklis, leidžiantis užfiksuoti geros kokybės vaizdus tiek saulei leidžiantis, tiek prie žvakių šviesos. Fotografuojant didelis, dailus RETINA ekranas virsta dideliu, nuostabiu vaizdo ieškikliu, suteikdamas daug erdvės kurti kompozicijas. Tiesiog spustelėkite automatinio fokusavimo arba ekspozicijos funkcijas, ir kiekviena jūsų nuotrauka taps verta pasidalyti. Dar daugiau: integruota veido atpažinimo technologija automatiškai sufokusuoja ir nustato ekspoziciją dešimčiai veidų ar mažiau. Taigi, bereikia nukreipti savo iPad objektyvą į draugus ir ištarti „Šypsena“.

Pažangus integruotas Wi‑Fi

iPad integruota pažangi Wi-Fi technologija net dukart spartesnė nei buvusi praėjusios kartos  iPad. Dėl dviejų juostų (2,4 GHz ir 5 GHz) 802.11n Wi-Fi ir kanalų sujungimo technologijos Channel Bonding atsisiuntimo greitis gali pasiekti net 150 MB/sek. Aiškiau tariant – netruksite pastebėti, kad įvairiausios kasdienės užduotys gerokai spartesnės. 

Naujos kartos jungiamumas

Jeigu norite prisijungti prie interneto neturėdami prieigos prie Wi-Fi, rinkitės iPad su Wi-Fi + Cellular funkcija. Visame pasaulyje galėsite užmegzti ryšį su ypač greitais mobiliaisiais tinklais, įskaitant LTE beleidžius tinklus ir kitus pažangius tinklus, tokius kaip HSPA, HSPA+ ir DC-HSDPA. Taigi galite fantastišku greičiu atsisiųsti turinį, transliuoti vaizdo įrašus ir naršyti žiniatinklyje – be sutarčių ar ilgalaikių susitarimų.

Tiesiog paklauskite SIRI

SIRI – tai sumani pagalbinė priemonė, leidžianti atlikti darbus paprasčiausiai paklausus. Su SIRI galima kalbėti kaip kalbėtumėte su žmogumi: paklauskite „Ar reikėtų pasiimti skėtį?“, „Ar praėjusią naktį GIANTS išplėšė pergalę?“ arba „Kelintą valandą sekmadienį iškyla?“. SIRI ne tik supras, ką jūs sakote, bet ir ką turite omenyje. Pasitelkdama reikiamą programėlę ji suras teisingą atsakymą. Tada – visai kaip asmeninis asistentas – SIRI pateiks reikiamą informaciją.

Pažangiausia pasaulyje operacinė sistema

Kiekvieno iPad, iPhone ar iPod touch širdis yra iOS. Ji apima visas integruotas kasdienines programėlės bei visas intuityviai naudojamas technologijas – tokias kaip keleto lietimų atpažinimas ar SIRI, – dėl kurių iPad yra toks pažangus, o atsisiunčiant nemokamus iOS atnaujinimus – su laiku netgi dar  pajėgesnis. Naujausia versija, iOS 6, iPad jau įdiegta. Taigi iš karto išpakavę jau turėsite daugiau nei 200 naujų funkcijų, dėl kurių jūsų patirtis naudojantis šiuo prietaisu bus vis geresnė ir geresnė.

Vienas turinys – visiems prietaisams

iCloud jau yra iPad. Tiesiog įjunkite, ir turėsite sparčią prieigą prie visų reikalingų dalykų jūsų iPad, iPhone, iPod touch, Mac ar kompiuteryje. Naujosios iOS 6 savybės per iCloud leidžia padaryti netgi daugiau: naudodamiesi Shared Photo Streams su pasirinktais žmonėmis pasidalinkite pasirinktomis nuotraukomis, kaip niekada lengvai raskite, užrakinkite ir susigrąžinkite ne vietoje paliktą iPad, naršykite žiniatinklio puslapius viename prietaise ir tęskite darbą kitame naudodamiesi iCloud Tabs funkcija. Visa tai – tik pradžia.

Naujas būdas jungtis

Visiškai naujame iPad yra visiškai nauja jungtis – 80 procentų mažesnė nei 30 kištukų jungtis. Ji pasižymi visiškai skaitmeniniu, aštuonių signalų dizainu, dėl kurio ši jungtis ženkliai patvaresnė už ankstesniąją jungtį. Kita šauni Lightning jungties savybė – ji abipusė, o tai reiškia, kad per ją neprijungsite laido netinkamu būdu.

Lightning ir 30 kaiščių adapteris

Jeigu turite iPad priedą, kuris jungiamas per 30 kaiščių jungtį, vis tiek galėsite prijungti savo  iPad – tam naudokite Lightning to 30-pin adapterį (įsigyjamas atskirai).

Transliuokite per AirPlay

Visą šaunią iPad laikomą medžiagą – savo muziką, nuotraukas bei vaizdo įrašus – galite belaidžiu būdu transliuoti į savo HDTV ekraną bei garsiakalbius (reikia Apple TV arbaAirPlay palaikančių garsiakalbių ir Wi-Fi). Tereikia bakstelėti AirPlay piktogramą, kad visus namus sudrebintumėte mėgstama muzika, pradėtumėte naktinį kino seansą arba visiems parodytumėte norimas nuotraukas.

Spausdinkite per AirPrint

Wi-Fi bei AirPrint technologijos suteikia galimybę spausdinti tiesiai iš savo iPad. Nereikia atsisiųsti programinės įrangos, nereikia jokių tvarkyklių, nereikia jokių laidų. Atsispausdinkite laiškus, nuotraukas, žiniatinklio turinį ar tekstą iš iBooks, taip pat bet kokius duomenis iš iWork programėlių – puslapius, mygtukų aprašus ir numerius. Tereikės keleto bakstelėjimų, ir viskas, kas tik yra ekrane, bus patikėta atspausdinti spausdintuvui su AirPrint.

iPad sumanusis dangtelis

Sumaniai sukurta pora – iPad ir iPad išmanusis dangtelis. Kiekviename jų integruota sumani magnetinė technologija juos gerai priglaudžia vienas prie kito. iPad sumanusis dangtelis gerai prisitvirtina ir apsaugo jūsų iPad ekraną. Atidarykite sumanųjį dangtelį, ir jūsų iPad pabus, uždarykite – ir jis vėl persijungs į miego režimą, sulenkite – ir dangtelis pavirs stovu. Tereikia tik tiek – išties sumanu.

iPad sumanusis dėklas

iPad sumanusis dėklas uždengia jūsų iPad ir galo ir priekio, tačiau jūsų iPad vis tiek išlieka plonas ir lengvas. Kaip ir sumanusis dangtelis, jis lengvai sulenkiamas į stovą, kad patogiai skaitytumėte, spausdintumėte arba žiūrėtumėte vaizdo įrašus, taip pat jis automatiškai pažadina jūsų iPad arba perjungia į miego režimą. Jis pagamintas iš poliuretano ir yra šešių spalvų. Apple Online Store  jūs netgi galite įsigyti asmeniškai jums išgraviruotą lazerių dėklą!

Daugiau nei 275 000 programėlių – nėra beveik nieko neįmanomo

Programėlės jūsų iPad yra išskirtinės, nes kiekviena jų –  t. y., daugiau nei 275 000 programėlių ir vis daugiau – sukurtos specialiai iPad. Pasitelkdami programėles galite keliones į darbą paversti labiau jaudinančiomis, prezentacijas įdomesnėmis, pamokas ar paskaitas labiau įkvepiančiomis – tiesiog naudodamiesi iPad.

Sukurtos iPad, pasiruošusios viskam

Jūsų iPad sukurtos programėlės yra kaip jokios kitos. Nuostabios, per visą ekraną naudojamos programėlės leidžia išspausti viską iš jūsų iPad slypinčių technologijų. Rasite programų visoms įsivaizduojamoms sritims – atsisiųskite programėlių darbui, paskaitoms, pamokoms ar tiesiog pasismaginimui. Kadangi galite rinktis iš daugiau nei 275 000 programėlių, net neįsivaizduojate, kur jus nuves kitas bakstelėjimas ekrane.

Didžiulė kiekybė – aukščiausios kokybės

App Store yra didžiausias mobiliųjų programėlių pasirinkimas. Tačiau įspūdį daro ne tik kiekybė, o ir jų rūšių įvairovė. iPad programėlėmis taip malonu naudotis, nes jos leidžia išnaudoti prietaise integruotų technologijų privalumus. Visos šios programėlės yra vienoje vietoje, taigi galėsite lengvai prie jų prieiti, lengvai ieškoti bei lengvai atsisiųsti – naudodamiesi ta pačia Apple ID paskyra kaip ir iTunes.

Įspūdingos programėlės RETINA ekrane

Programėlės, išnaudojančios RETINA ekrano privalumus, yra neįtikėtinai detalios ir realistiškos: jos trykšte trykšta spalvomis, o tekstas lyg tikras. Kiekvienas bakstelėjimas sukelia vis daugiau jaudulio. Tiesą pasakius, visai lengva pamiršti, kad tarp jūsų ir jūsų turinio iš viso yra ekranas. Kurkite nuostabius vaizdus, redaguokite HD filmuką, skaitykite romanus arba juos rašykite, pristatykite savo fantastiškas idėjas, sukurkite ir nusiųskite atviruką – šios specialiai iPad sukurtos programėlės iš App Store suteiks jums galios ir lankstumo nuveikti tai, ko net neįsivaizdavote galintis.  

iMovie

Savo iPad galite filmuoti 1080p HD raiška, o pasitelkdami iMovie, savo nufilmuotą medžiagą galite paversti jaudinančiu anonsu arba trumpametražiu filmu. Redaguokite, pridėkite Holivudo stiliaus temų ir suderinkite garso takelį. Nesvarbu, kur jūs esate, jūs visada režisieriaus kėdėje.  

iPhoto

Ši programėlė apima visas reikiamas nuotraukų žiūrėjimo, redagavimo ir bendrinimo funkcijas bei apjungia su Multi‑Touch lietimo galia. Dabar galite greitai tvarkyti ir palyginti nuotraukas, pritaikyti vaizdo nustatymus  piršto galiuku, pridėti profesionalų kokybės efektų vienu bakstelėjimu ir sukurti gražius nuotraukų žurnalus, kuriuos smagu peržiūrėti su šeima ar draugais.  

GarageBand

GarageBand leidžia jums groti įvairiais įspūdingais liečiamaisiais ir sumaniaisiais instrumentais, kurie skamba lyg būtų tikri, tačiau leidžia atlikti tai, ko tikru instrumentu negalėtumėte atlikti. Galite įrašyti, miksuoti ir dalintis savo kūriniais.

Keynote

Sukurkite prezentacijas, apipavidalintas solidaus dizaino temomis, įprastais grafikų stiliais,   įspūdingais perėjimais, animuotomis 3D diagramomis ir dar daugiau.

Pages

Pasinaudodami Apple  sukurtais šablonais ir lengvai naudojamais įrankiais galite kurti gražiai apipavidalintus laiškus, reklaminius lapelius, pranešimus, pakvietimus ir dar daugiau.

Numbers

Sukurkite inovatyvias lenteles vos keletu bakstelėjimų – galite pasinaudoti per 250 lengvai naudojamų funkcijų, sumania klaviatūra, lanksčiomis lentelėmis ir trimatėmis diagramomis.  

iBooks

Daugiau nei 1,5 mln. knygų iBookstore – iš kurių nemaža dalis nemokamos – pavers jūsų iPad nešiojama biblioteka. Tekstas detalus ir itin aiškus, puslapiai perverčiami lengvu brūkštelėjimu, o svarbiausia – nesvarbu, kur bebūtumėte, visada turėsite po ranka gerą knygą.

iTunesU

Išklausykite pilnus kursus iš universitetų ar kitų mokymo įstaigų, prieikite plačiausią pasaulyje internetinį nemokamų mokymų katalogą – tiesiog savo iPad.

Podcasts

Atsisiųskite nemokamą programėlę Podcasts, kad turėtumėte vieno bakstelėjimo prieigą prie šimtų tūkstančių garso ir vaizdo transliacijų. Prenumeruokite transliacijas savo iPad per transliacijų katalogą arba klausykite radijo stočių stiliaus Top Stations, kuri seka ir groja naujausius epizodus, kad visada žinotumėte naujienas.

Cards

Naudodamiesi savo iPad sukurkite ir nusiųskite dailius atvirukus su savo tekstu ir nuotraukomis. Tiesiog nufotografuokite ką nors, o tada tereiks keleto bakstelėjimu ir brūkštelėjimų, ir elegantiškas atvirlaiškis nukeliaus adresatui bet kur pasaulyje.    

Find my Phone

Netikėti dalykai įvyksta netikėčiausiose vietose –  programėlė Find My iPhone leis jums rasti savo dingusį iPad net jeigu neturite prieigos prie savo kompiuterio. Ji App Store nemokama ir prieinama kiekvienam.  Taigi, jeigu pametėte savo iPad, atsisiųskite  Find My iPhone į draugo iPhone, iPad ar iPod touch ir prisijunkite, kad surastumėte savo brangenybę.

 Jau greitai AVITELOJE.

 Apie iPad mini.

 

Šaltinis: www.apple.com