Apie sisteminius foto aparatus. Specialus SAMSUNG NX 1000 pasiūlymas


March 26, 2013

Sisteminiai arba EVIL (Electronic Viewfinder with Interchangeable Lens) – tai  fotoaparatai, turintys keičiamus objektyvus, elektroninį ieškiklį, bet neturintys veidrodžio.
Pagrindinis postūmis juos kuriant buvo kiek galima labiau mažinti fotoaparato korpusą, palikti galimybę keisti objektyvus, tačiau siekiant gauti tokią pat, ar net geresnę nuotraukų kokybę, kaip kad yra veidrodiniuose fotoaparatuose. Populiariai tariant, juos galima įvardinti kaip tarpinius fotoaparatus, kurie yra tarp skaitmeninių kompaktiškų neveidrodinių fotoaparatų ir veidrodinių DSLR fotoaparatų. Dydis – kaip skaitmeninio, kokybė ir funkcionalumas – kaip veidrodinio. Suprasdami tai, kad vienas svarbiausių faktorių, lemiančių nuotraukos kokybę, yra gero jutiklio (matricos) ir kokybiškos optikos derinys, tokių fotoaparatų gamintojai stengėsi šiuos du dalykus įtvirtinti minėtuose aparatuose. Tad juose puikiai įsitvirtino veidrodinio DSLR aparato jutiklis, o keičiami objektyvai jiems buvo kuriami iš naujo. Sukurti nauji objektyvai iš tikro tapo mažesniais, su retomis išimtimis, tad rezultatas kaip ir pasiektas – gautas kompaktiškas aparatas su keičiama optika, kuri leidžia gauti išties puikios kokybės nuotraukas.
Nuo kompaktiškų fotoaparatų EVIL fotoaparatai skiriasi ne tik keičiamais objektyvais ir patogesniu valdymu,  bet ir žymiai, apie 10 kartų, didesniu jutikliu. Didelis jutiklis garantuoja žymiai didesnę vaizdo kokybę ir siaurą ryškumo zoną – daugelio mėgėjų pageidaujamą taip vadinamą „išplautą foną“.

Pliusai.

Mažas korpusas. Daug žadantis kompaktiškumas turi ir savų minusų – valdymas sutraukiamas į kelis mygtukus, funkcijas rasti darosi vis sunkiau, mažą korpusą sunkiau sugrabalioti didesnėmis letenomis.

Keičiama optika. Objektyvai keičiami, juos galima jau be vargo įsigyti. Jie taip pat mažesni už DSLR objektyvus. Asortimentas pastoviai didinamas (bet dar aiškiai jų trūksta). Nusipirkus perėjimą (nesąmonė – kas pirks perėjimą, kurio kaina kaip naujo objektyvo), galima naudoti veidrodinių aparatų objektyvus, tiesa, su tam tikromis išlygomis – dauguma neturės autofokuso. Didžiausia palaima tokį aparatą naudoti su objektyvais – blyneliais (fiksuoto židinio nuotolio), ir kokybė tampa puikia, ir komplektas tampa tikrai kišeniniu.

Kokybė – nuotraukoje puiki, kaip veidrodinio. Bet kai kurie gamintojai jau ima gudrauti, žadėtas DSLR tipo jutiklis kai kuriuose sisteminiuose aparatuose staiga sumažėjo, tiesa, ne sumažėjo, o jau suprojektuotas toks (didelis jutiklis ir buvo vadinamas tokių aparatų privalumu).

Garsas – kadangi nėra veidrodinio mechanizmo, tokie aparatai veikia išskirtinai tyliai.

Stabilizavimo sistema – vienybės nėra, priklauso nuo modelio, kai kuriuose yra korpuse, kai kuriuose – objektyve.

Minusai.

Optika – vis dar trūkumas, asortimentas ne toks, kad konkuruotų su DSLR.

Nėra vaizdo ieškiklio (daugumoje), visas vaizdas tik ekrane, o kai fotografuojame saulės atokaitoje, net ir pats geriausias ekranas išblunka.

Blykstė – turi tik nedaugelis. Kai kurių – integruota, kitų – dažniausiai perkamos atskirai, jei komplekte nenumatyta. Bet  blykstės – mažos galios.

Samsung NX1000

Prie kompaktinių fotoaparatų labiau pripratusiems naudotojams skirtas sistemos modelis – Samsung NX 1000.   

Šiam aparatui pritaikytas visiškai  naujas profesionalus 20,3 megapikselio APS- C CMOS jutiklis išgauna nuotraukas, kurios  kokybe prilygsta bet kuriam  aukščiausios  klasės  veidrodinio  fotoaparato jutikliui. Dėl jutiklio dydžio foto aparatas gauna daugiau apšvietimo, tokiu būdu užtikrina labai geros kokybės nuotraukas net prieblandoje, išgauna plačią spalvinę gamą nuo tamsių šešėlių iki labai gerai apšviestų plotų, ir itin tiksliai atkuria spalvas. Pamirškite apie poreikį kartu pasiimti reikiamą  kabelį. Integruotas belaidis ryšys jums leidžia iškart perkelti nuotraukas į išmanųjį telefoną, kompiuterį ar tiesiai į savo profilį socialiniuose tinkluose.

  •  Didelis jutiklis (28 mm) – aukšta vaizdo kokybė
  •  Galima keisti objektyvus
  •  Kompaktiškas korpusas (neaukojant kokybės)
  •  Didesnis jutiklio jautrumas (12800 ISO)-mažiau „grūdo“, sodresnės spalvos
  •  Išorinė blykstė
 
 
Nuotraukų pavyzdžiai
 
1/400 sec | f/8.0 | 50.0 mm | ISO 100                 1/250 sec | f/7.1 | 20.0 mm | ISO 100
 
1/320 sec | f/7.1 | 35.0 mm | ISO 100                 1/60 sec | f/5.0 | 45.0 mm | ISO 400
 
Specialus pasiūlymas: visiems perkantiems SAMSUNG NX 1000 foto aparatą- dovanojame 200 Lt vertės AVITELA dovanų čekį. Pasiūlymas galioja iki balndžio 30 d.
 
Šaltiniai: www.ephotozine.com; www.efoto.lt; www.fotofabrikas.lt
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Panašūs straipsniai