Analoginės televizijos išjungimas


September 20, 2012

2012 m. spalio 29d. Lietuvoje bus išjungta analoginė televizija. Tad jeigu  žiūrite televiziją naudodami “paprastą” anteną, prieš įsigydami kitą televizorių, ieškokite, kad jūsų naujas pirkinys būtų tinkamas žiūrėti DVB-T MPEG-4 (MPEG-2 NETINKA).  Skaitmeniniu antžeminiu būdu transliuojama ir nemokamos (nekoduotos) ir mokamos (koduotos) programos.  Norintiems žiūrėti nekoduotus (nemokamus) kanalus užtenka įsigyti tinkamą įrangą. Kokia tai įranga ir kokią ją išsirinkti? Visus atsakymus rasite šiame straipsnyje.

Ar galėsime žiūrėti skaitmeninę TV per šiuo metu namuose esantį televizorių?

Viskas priklauso nuo jūsų turimo televizoriaus ir žiūrimos televizijos rūšies. Jei turite įsigiję televizorių su įmontuotu DVB-T i MPEG-4 imtuvu, jokių rūpesčių nebus. Atjungus analoginę televiziją, jūsų televizorius be jokių papildomų priedėlių rodys iki 14 nemokamų kanalų. Senas lempinis televizorius DVB-T MPEG-4 imtuvo neturi. Tokių imtuvų neturi ir kai kurie naujos kartos LCD ar plazminiai televizoriai. Šiais atvejais, norėdami matyti skaitmeninę TV, turėsite įsigyti TV priedėlį arba naują televizorių su įmontuotu DVB-T MPEG-4. Visi, turintys skaitmeninę, kabelinę televiziją, jokių pokyčių nepatirs, nes jau dabar jie žiūri tokio formato televiziją.

Ką turite žinoti renkantis skaitmeninį TV priedėlį? Kaip sujungti priedėlį su televizoriumi?

Jei ateityje vis tik planuojate įsigyti naują televizorių, o skaitmeninės antžeminės televizijos transliacijas žiūrėti norisi dabar, galima patobulinti senąjį, televizorių prie jo prijungiant papildomą imtuvą. Prieš įsigyjant imtuvą derėtų pasidomėti kokias išorinės įvesties jungtis turi esamas televizorius. Populiariausios jungtys yra „Scart“ dar vadinama EURO jungtimi, tai pailgos stačiakampio formos jungtis, taip pat RCA, dar vadinamos „tulpėmis“, jų komplektą sudaro trys spalvotos apvalios jungtys (raudona ir balta – garsui, geltona – vaizdu). Pasitaiko, kad seni televizoriai visai neturi išorinės įvesties jungčių, išskyrus antenai, tokiu atveju reikalingas imtuvas, turintis vidinį TV dažnių moduliatorių, jį su televizoriumi galima jungti per antenos įvestį. Skaitmeninei antžeminei televizijai priimti reikalinga antena. Jos panašios į analoginės transliacijos priėmimui naudojamas antenas, nes TV dažnių diapazonas iš esmės liko nepakitęs, tiesiog keičiasi transliuojamo signalo pobūdis. Taigi, jei iki šiol kokybiškai matėte analoginę televiziją, didelė tikimybė, kad ir skaitmeninės TV transliacijas priimsite kokybiškai, jei tik antena aprėpia reikiamą dažnių juostą (pigesnės antenos ne visada tai gali). Gyvenant toliau nuo TV siųstuvo svarbu tai įvertinti ir rinktis kokybišką anteną.

Kokias galimybes gali turėti TV priedėlis?

Skaitmeninės antžeminės televizijos imtuvo pagrindinė paskirtis – priimti skaitmeninės antžeminės televizijos transliacijas. Lietuvoje naudojamas MPEG-4 glaudinimo standartas, taigi imtuvas turi sugebėti dekoduoti ir perduoti į televizorių šį signalą per vieną iš išvesties jungčių. Šiuo metu TV imtuvai turi vis daugiau funkcijų – gali įrašyti TV transliacijas į išorinę laikmeną, atkurti įvairius vaizdo formatus iš išorinių laikmenų, yra galimybė jungtis prie interneto bei naudotis išmaniosios televizijos paslaugomis ir t.t. Turime itin didelį priedėlių pasirinkimą. Paprasti standartiniai TV imtuvai kainuoja nuo 79 Lt., dekodavimo moduliai, kurie leidžia žiūrėti skaitmenines koduotas (Conax kodavimo sistema) programas be skaitmeninio priedelio, kainuoja nuo 139 Lt. Tad jei jūsų televizorius turi „Ci“ lizdą, šio tipo imtuvas tiks labiausiai, tereikės įdėti kortelę į modulį televizoriuje ir bus galima mėgautis TV malonumais be jokių papildomų priedėlių ir laidų.

Ką patartumėte perkant naują televizorių, ar jie visi pritaikyti skaitmeninei TV? Ar jau visi, esantys prekyboje, yra su įmontuotais imtuvais?

Perkant naują televizorių, visada svarbu rinktis ten, kur galima jį pačiam apžiūrėti bei palyginti su kitais televizoriais. Prieš pasirenkant televizorių (skystųjų kristalų, LED ar plazminį), derėtų apsispręsti, iš kokio atstumo jį žiūrėsite, tai svarbu, renkantis televizoriaus įstrižainę, ekrano raišką ir vaizdo aiškumo indeksą. Svarbu žinoti, ar ketinate įrašinėti skaitmeninės TV transliacijas į išorinę laikmeną. Kokios papildomų funkcijų reikės, ar planuojate jungti televizorių prie interneto ar kompiuterinio tinklo, jei taip, tai kokių būdu (bevieliu ar įprastu kompiuteriniu laidu). Mūsų kompanija prekiauja tik tokiais televizoriais, kurie turi įmontuotus skaitmeninės antžeminės televizijos imtuvus. Tačiau perkant mažiau patikimoje vietoje, galima įsigyti ir senesnių gaminių, neturinčių šios funkcijos.

Ko reikės kompiuteriui, kad galėtume per jį matyti skaitmeninę TV?

Kompiuteriui reikia skaitmeninio imtuvo, jungiamo per USB bei antenos, tada galės žiūrėti TV per nešiojamąjį kompiuterį. Norime priminti, kad šių televizijos imtuvų ITEMS ITV serijos įdiegimas yra labai paprastas, bet jei jums jo įdiegti nepavyktų, mes padėsime prisijungti, kad galėtumėte žiūrėti TV programas.

Reikiamus priedėlius galite išsirinkti visose Avitelos parduotuvėse ir www.avitela.lt

O jei ruošiatės įsigyti naują televizorių visose Avitelos parduotuvėse Jūsų laukia itin puikūs pasiūlymai. 

Panašūs straipsniai